Razer Kishi Ultra Mobil Oyun Kumandası Tanıtıldı

Razer, Kishi V2 ve Kishi V2 Pro modellerinin halefi olan Razer Kishi Ultra adlı yeni mobil oyun kumandasını duyurdu. Standart PC veya konsol kumandalarında bulunan ergonomiye daha çok benzeyen ve hissettiren ürün; Android telefonlar, iPhone’lar, iPad mini ve 8 inçe kadar olan diğer küçük Android tabletlerle çalışabiliyor. Hatta USB-C kablosuyla bağlandığında PC oyun kumandası olarak bile kullanılabiliyor.

Razer’ın basın açıklaması şu şekilde: “Türünün ilk örneği olan tam boyutlu tutamak ve düğme düzeniyle Kishi Ultra, daha önce yalnızca Razer’ın ödüllü profesyonel konsol denetleyicilerinde bulunan ergonomiyi ve oynanışı sunuyor. Bu öncü tasarım, yalnızca mobil oyunlara girişen sıkı konsol ve PC oyuncularına hitap etmekle kalmıyor, aynı zamanda iPad Mini gibi cihazlardaki oyun deneyimini de geliştirerek onu müthiş, büyük ekranlı bir el tipi oyun cihazına dönüştürüyor.”

Razer, kontrol cihazının D-Pad ve ABXY düğmelerinin, tam boyutlu tetik düğmeleri ve kontrol çubuklarının yanı sıra “Mecha-dokunsal” duyarlılığa sahip olduğunu söylüyor. Ek olarak, özelleştirilmiş kontrol ayarları için programlanabilen L4/R4 düğmeleri de mevcut.

Razer Kishi Ultra, tasarımının yanı sıra şirketin Razer Sensa HD Haptics desteğini de içeriyor. Bu özelliğin (şu anda Android ve Windows 11 PC için) “geleneksel konsol denetleyici titreşimlerinden daha güçlü, daha ayrıntılı ve daha incelikli çoklu duyusal oyun deneyimi” sunduğunu söylüyor. Son olarak ürünün 150 dolarlık fiyat etiketine sahip olduğunu belirtelim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir