Amiral Gemileri Getir Götürünü Yapar: 16 Pro Max’in Kamerası Piyasaya Damga Vurdu

Yakın zamanda ortaya çıkan söylentilere göre iPhone 16 Pro Max, daha büyük bir kamera adası ile gelecekti. Bu da elbette ki beraberinde daha büyük sensörleri getirecek bir değişiklik olma potansiyeli taşıyordu. Yeni iddialara göre Samsung’un amiral gemisi modelleri de iPhone 16 Pro Max’in kamera anlamında gölgesinde kalacak.

Samsung’un amiral gemisi modelleri Galaxy S25 Ultra ve Z Fold6’un daha önceki modellerde kullanılan kamera sistemlerini koruması bekleniyordu. Yakın zamanda ortaya atılan bir başka iddia ise bu modellerin daha gelişmiş bir kamera dizilimiyle geleceği yönündeydi.

SAMSUNG KAMERA SENSÖRLERİNİ YENİLEMEYEBİLİR

Daha önce de isabetli sızıntıları ile bilinen Ice Universe, yaptığı paylaşımlarla konuyla ilgili bilgilerini paylaştı. Teknoloji muhbirine göre Fold6 ve Galaxy S25 Ultra, daha önceki versiyonlarda kullanılan sensörlerle ancak farklı bir kamera dizilimiyle gelecek. Samsung ise sensörleri daha iyi kullanacak yazılımlar geliştirecek.

Öte yandan iPhone 16 Pro Max ise 48MP Sony IM903 sensör ile gelecek. Bu sensör, bir önceki nesilde kullanılan IM 803’ten daha büyük. Ayrıca Samsung’un kullandığı 1/1.3 inçlik HP2 sensöre kıyasla da daha büyük olan bu sensör, dinamik aralık ve gürültü kontrolü ile gelecek. Sensörün bazı 1 inçlik sensörlerden bile gelişmiş olabileceği belirtiliyor.

Elbette ki tüm bu iddialar adı üzerinde iddia ancak Samsung’un genel yaklaşımını göz önüne aldığımızda bu iddialar doğru olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir